ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Final Fantasy VII

Stránky o RPG hře Final Fantasy VII.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII - fanstránky hry. Na stránkách naleznete popis hry, postavy, předměty, mapy, návod.
Final Fantasy VII - Wikipedie - hra Final Fantasy VII na stránkách internetové encyklopedie Wikipedie.

Final Fantasy VII návod

Final Fantasy VII - kompletní návod - návod pro hru Final Fantasy VII.

Final Fantasy VII čeština

Final Fantasy VII - Čeština - Aktualizovaná čeština ve verzi 1.1 pro RPG Final Fantasy VII.

O hře Final Fantasy VII

Final Fantasy VII znamenalo zlom jak pro PS, tak především pro PC. Do té doby jsme nebyli s japonskými RPG příliš dobře seznámení a toto seznámení bylo opravdu bombastické. Je to skutečně rozdíl, hrát něco tak silně ovlivněného anime a východní kulturou. Důraz byl na propletený, chytlavý příběh, který vystačil na několik desítek hodin velice dobrého hraní.

Hlavním hrdinou hry Final Fantasy VII je "Ex-SOLDIER" Cloud. Ten se nechá najmout teroristickou organizací AVALANCHE, která se snaží bojovat proti organizaci Shinra, která těží ze země Mako a užívá ho jako energii. Mako je ve skutečnosti Lifestream (Proud života) a jeho čerpání planetu zabíjí. V AVALANCHE se setkává se svou kamarádkou z dětství Tifou a poněkud výbušným vůdcem organizace Barretem. Společně mají za úkol zničit Mako reaktory, v čemž se jim Shinra snaží zabránit. Na scéně se pak objeví hratelné postavy prodavačka květin Aeris a tvor podobný psu Red XIII. Později při útěku z Midgaru před Shinrou naráží na stopu bývalého generála Shinry Sephirotha kvůli kterému se kdysi Cloud přidal k SOLDIER. Jedním z hlavních motivů hry je odhalování Cloudovy minulosti, ve které není všechno takové jak se zdá nebo jak si on sám myslí, že je. Další hratelné postavy které v příběhu získáme je mechanický robot Cait Sith a pilot Cid Highwind.

Herní příběh je skutečně rozsáhlý, víše zmíněné je pouze špičkou obrovského ledovce. Hra Final Fantasy VII se odehrává ve futuristickém světě, kde se mísí technika a magie. Magii je možné ovládat díky materiím, zkystalizované energii Mako. Svět je skutečně rozsáhlý. Od ohromného supermoderního města Midgar přes zábavní park Gold Saucer nebo poklidného, tichého městečka Nibelheim až po Zapomenuté město Prastarých. Ve hře jsou také dvě skryté postavy které získáte po splnění určitého úkolu. Těmito postavami jsou Yuffie Kisaragi a Vincent Valetine.

Ve hře se setkáte se třemi herními módy. Prvním je světová mapa, po které se můžete pohybovat buď autem, lodí, vzducholodí nebo na chocobech. Dále jsou to různé města a oblasti ve kterých můžete komunikovat s lidmi, plnit různé úkoly, prostě tam budete pokračovat v příběhu. Poslední je soubojový mód. V něm máte k dispozici maximálně tři hratelné postavy. Ten funguje na způsob real time a tahů. Postava má vedle sebe měřítko a po jeho naplnění může uskutečnit další tah. Také se zde setkáváme s Limit breaky. Pro ty je jiné měřítko které se naplňuje pokaždé když postava dostane zásah. Po naplnění může uskutečnit útok který je silnější než normální. Magie a jiné příkazy se dají používat až po přiřazení materií různým postavám. Materie jsou rozděleny na pět druhů. Zelené magické, které umožňují používat kouzla. Modré podpůrné, které je možné kombinovat s jinými materiemi a tak vylepšovat jejich efekt, ale samy o sobě žádný efekt nemají. Červené vyvolávací, díky nimž můžete vyvolat kouzelné tvory, kteří sešlou velmi silný útok na vašeho protivníka. Žluté příkazové, díky nimž mohou postavy například nepřítele okrást nebo ho zmanipulovat. A poslední růžové nezávislé, které umožňují zlepšovat vaše statusy apod.

Informační portál © 2007 Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.